PTT SORUNU BİTMEDİ, BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Şanlıurfa’da yaşanan PTT izdihamını önlemek amacı PTT’lerin okullarda işlem yapması yine yetersiz kaldı.

Şanlıurfa’da Koronavirüs tedbirleri kapsamında PTT’lerin Eyyübiye ilçesinde 2 noktada faaliyetlerini yürütme kararı verilmişti.  Şanlıurfa Valiliği Pandemi Kurulu yaşanan izdihamların önüne geçmek ve daha sağlıklı bir ortamda işlemlerin yapılması için PTT’lerin Eyyübiye İlçe sınırlarında Eyüp Nebi’de bulunan ve Harran Kapısının yanındaki okulda işlemlerin yapılmasına karar verilmesinin ardından yine izdiham ve mağduriyetlere yol açıldı.

 

63olay.com’a sık sık gelen şikayetler üzerine yaşanan sıkıntıları öğrenmek ve yerinde incelemek için Harran Kapısının yanında bulunan Gazi Ortaokulu’na gittik. Ramazan ayı ve Mayıs ayının sıcaklarının olmasına rağmen okul önünde yüzlerce kişi güneş altında saatlerce sıra bekler halde gördük.

 

PTT SORUNU KORONAVİRÜS İLE BERABER KANGREN HALE GELDİ

 

Şanlıurfa’da yıllardır personel eksikliği ve yeterli PTT şubelerinin olmamasından dolayı mağduriyetler hep vardı. Koronavirüs’ün etkisi ve pandemi yardımları ile yaşanan sıkıntı ve sorunlar daha çok büyüdü ve kangren hale geldi. Şanlıurfa’da pandemi yardım parası, e devlet şifresi ve elektrik yardımları için sadece 2 nokta olarak belirlenen okullarda yoğun karabalık ve izdihamlara yol açılıyor. Hem PTT çalışanları, hem polis memurları, hemde işlem yapmak isteyen vatandaşlar durumdan rahatsız ve şikayetçi.

 

SAHURDAN SONRA SIRAYA GELENLER, ÖĞLE SICAĞINDAN AKŞAMA KADAR BEKLEYENLER

 

Hergün yüzlerce kişinin giderek oruçlu halde güneş altında sıra beklemesi içler acısı bir durum. Vatandaşların birçoğunun sahurdan sonra geldiklerini ve sıralarda güneş altında beklediklerini anlatırken, bazı vatandaşlar ise öğleden sonra gelerek bir umut diyerek akşama kadar beklemesinden rahatsız olduklarını belirttiler.

 

BÖLGEDE BAŞKA NOKTALARINDA OLMASI GEREKLİ

 

Sadece iki noktada işlemlerin yapılması da birçok vatandaşı zor duruma düşürüyor. Haliliye ilçesi ve Eyyübiye ilçelerinin uç mahallelerinden buraya gitmek zorlaşıyor. Pandemi yardımlarını almak için Süleymaniye ve Direkli mahallesinden diğer 2 noktada bulunan PTT’lere ulaşmak ve sıra bulmaktan vatandaşlar dert yanıyor. Şanlıurfa Valiliğinin biran önce soruna el atarak yaşanan bu mağduriyetin gidermesi gerekiyor.

 

GÜNEŞTEN KORUNMAK İÇİN GÖLGELİK LAZIM

 

Onlarca polisin görev yaptığı Gazi Ortaokulu PTT şubesinde hergün yüzlerce vatandaşta oruçlu halde güneş altında saatlerce sıra beklemekte. Valilik veya belediyelerin acilen bölgede güneşe karşı gölgelik ve dezenfekte çalışmaları da yapması gerekiyor. Yüzlerce kişinin mecburi gittiği geçici şubelerde dezenfekte çalışmalarının yapılmadığını yerinde inceledik. Ayrıca Mayıs ayının kavurucu sıcakları ve Ramazan orucu ile saatlerce güneş altında bekleyen vatandaşın sorununa el atılmasını gerekli kurumlara halkın sesi 63 Olay Haber olarak iletiyoruz.

Abdulkadir Şanlı / 63 Olay Gündem Özel Haber

 

 Düşünceni paylaş

Back to top button