Vatandaşın Başkan Beyazgül’den Talebi, Sefer Sayılarını Arttırın!

Şanlıurfa’da sorunlar çözülmedikçe artmaya devam ediyor. Her geçen gün artan sorunlara ne çözüm ne de muhatap bulunuyor. Şanlıurfalı vatandaşın sesi olmaya devam ediyoruz.

Şanlıurfa’nın Eyyübiye bölgesinde BELSAN’a ait otobüslerin seferleri yetersiz kalıyor. Eyyübiye Devlet Hastanesi ile Haleplibahçe Mahallesi arasında sefer yapan 24 nolu hatların yetersiz oluşundan dolayı vatandaş mağdur durum da kalıyor. Hastaneye giden hasta ve hasta yakınları yetersiz olan otobüslerin içinde ayakta yolculuk yaparak ulaşımını sağlıyorlar.

 

Whatsapp ihbar hattımıza ulaşan Mehmet Yıldırım adlı vatandaş; “ 20 dakika da bir otobüs geliyor, bu kış ayında durakta üşüyerek bekliyoruz. Gelen otobüslerin içi doluyor ayakta yolculuk yapıyoruz. Hastalar,  Kadınlar ve öğrenciler de bu yolculuk esnasında rahatsız oluyor. Eyyübiye’nin bir çok yerine giden sefer yapan BELSAN araçlarının seferleri kontrol edilmeli yoğunluğun olduğu bölgelere sefer artmalı. 24 nolu hatta mağdur oluyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’den ve BELSAN yetkililerinden mağduriyeti gidermelerini talep ederek sorunu çözmelerini istiyorum.

 

Abdulkadir Şanlı / 63 Olay /

 

Düşünceni paylaş

Back to top button