Urfa'da Filmleri Aratmayan Operasyon!

 

 

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Siverek Narkotik Grup Amirliği ekipleri tarafından uyuşturucu madde kullanımı ve satışıyla mücadeleye yönelik operasyon düzenlendi.

 

Siverek ilçesinde yapılan uygulama sırasında, kaçan beyaz renkli  Wolksvagen marka araç fark edildi.  Ekiplerin kovalaması sonrası aracı terk eden sürücü, kaçarak uzaklaştı. Terk vaziyetteki araçta toplamda 7 çuval içerisinde, 14 parça halinde 72 kilo 160 gram esrar maddesi ele geçirildi.

 

Daha sonra, Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin de dahil olmasıyla yapılan ortak çalışmada beyaz renkli  Wolksvagen marka araca öncülük yaptığı değerlendirilen şüpheli şahısların tespiti ile ilgili araştırma yapıldı. Operasyon kapsamında 1 şahıs otobüs ile Mersin iline kaçarken, 3 şüpheli de siyah renkli Audi marka araç içerisinde Hilvan ilçesinde yakalandı.

 

Beyaz renkli Wolksvagen marka araçtan kaçan 2 şüpheli şahıs da yine Hilvan ilçesinde gizlendikleri eve yapılan ortak operasyonla yakayı ele verdi. Ekipler tarafından toplamda 2'si bayan 6 şüpheli şahıs “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapma ve Sağlama” suçundan çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklandı.

 

Düşünceni paylaş

Back to top button