İlçeler ÖZEL HABER Şanlıurfa

Akşemsettin Mahallesinin Sesini Duyan Yok Mu?

Şanlıurfa’nın gece kondu bölgesi olarak bilinen Eyyübiye ilçesinde sorunlar bitmek bilmiyor. Akşemsettin mahallesi sakinleri hizmet alamadıklarını ve muhtar, belediye başkanı ve kaymakamın bölgeyi görmezden geldiklerini 63 Olay Haber’e aktardılar.

 

Geçen hafta Akşemsettin mahalle muhtarının mahallede bulunan park alanında muhtarlığın bulunmasından dolayı tel örgülerle çevirdiğini ve park alanına demir kapı ve küpe taktığını yazmıştık. Vatandaşın park alanını işgal eden muhtarlık sorunu devam ederken bu kezde mahallenin diğer bir sorunu olan mahallenin en işlek sokağının parke olduğu ve parkelerin sökülmesinden dolayı yol boyu çukurlaşma ve yol çökmesi gibi görüntü kirliliği oluşurken araç sahiplerinin de sürekli sorun yaşadıklarını aktardılar.

 

 

Mahalle Sorunları Görmezden Mi Geliniyor?

 

Akşemsettin mahallesi 1599 cu sokak yol sorunu milleti çileden çıkarıyor. Mahallenin en işlek sokağı 1599 cu sokak parke değilde asfalt olmasını isteyen esnaf ve vatandaş sorunu kime aktardıksa hiçbir çalışma yapılmadı diye aktardılar. Belediye, kaymakamlık ve defalarca da muhtara aktarılan soruna hala bir çözüm bulunamadı. 63 Olay Haber olarak mahalle sakinleri adına mahallenin sorunlarına biran önce yetkili kurumların çözüm sağlanmasını talep ediyoruz.

 

Abdulkadir Şanlı / Özel Haber

Düşünceni paylaş

Back to top button