Göç İdaresi 1309 sözleşmeli personel alınacak

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü; lise, ön lisans ve lisans düzeyinde bin 215 koruma ve güvenlik, 5 avukat, 14 sosyal çalışmacı, 60 destek personeli (şoför) ve 15 avukat alımı yapılacak. Alımlardan 3’ünün Şanlıurfa’da yapılacağı öğrenildi. Şanlıurfa İl Göç İdaresi’nde görev yapmak üzere 2 sosyal çalışmacı ve 1 avukat alınacak.

 

Sınava başvuranlarda 35 yaşını doldurmamış olması şartı bulunuyor. Adayların, ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; lisans mezunları için KPSSP (3), ön lisans mezunları için KPSSP (93) ve lise mezunları için KPSSP (94) puan türünden en az 65 (altmış beş) ve üzerinde KPSS puanı almış olmaları gerekiyor.

 

BAŞVURULAR 21 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

 

Toplam bin 309 adet boş pozisyon için Giriş (Sözlü) sınavı ile sözleşmeli personel alımı yapılacak. Giriş sınavı başvuruları 21 Haziran 2021 tarihi saat: 10:00’da başlayıp 25 Haziran 2021 tarihi saat: 17:00’de sona erecek.

 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

 

Alımlara başvuru yapmak isteyen kişiler, İçişleri Bakanlığının "www.icisleri.gov.tr" internet adresinde yer alan kendilerine uygun talep formunu seçerek, ilgili sınav duyurusu bölümünde yayımlanacak olan başvuru linki aracılığıyla e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda müracaat edebilecek. Posta yoluyla ya da bizzat müracaatların kabul edilmeyeceği belirtildi.

Düşünceni paylaş

Back to top button