Ak Kadınlar İlçede Hem Çağrıda Bulundular, Hem de Yardıma Koştular

Ak Parti Şanlıurfa Bozova İlçe Kadın Kolları, ilçede bulunan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşları tek tek arayarak evde kalın çağrısında bulunup ihtiyaç halinde bir telefon kadar yakın olduklarını belirttiler.

Koronavirüse karşı Şanlıurfa il genelinde ve ilçelerinde hijyen ve dezenfekte çalışmaları devam ederken diğer yandan da 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar telefon ile tek tek aranarak herhangi bir istekleri olup olmadığını soruluyor. Bunun bir örneği olaraktan Ak Parti Bozova İlçe Kadın Kolları Başkanı Dilek Kara, ilçe teşkilatı olarak ilçede ihtiyaç sahibi insanlara ve yaşlı kesimlere her zaman olduğu gibi salgın hastalık sürecinde de aynı duruşu sergileyip tüm ilçede çalışmalarını gerçekleştirerek davasına hizmet örneği sergiledi.

 

İlçe kadın teşkilatı kendi evlerinde ve kendi imkanlarıyla ilçede sokağa çıkmalarının yasak olması sebebiyle 65 Yaş üstü olan büyüklerin arayarak, sokağa çıkmamalarını ve ihtiyaç halinde hali hazırda olduklarını söyleyerek gerekli irtibat numaralarını vererek sağlıklı günler dilediler. Yaşlılardan gelen istekleri de ilgili birimlere iletilerek hizmette bulundular. Bunun yanı sıra ilçedeki yoksul aileleri de tespit ederek gerekli yardım kuruluşlarına bildirmeye çalışıyorlar.

 

Abdulkadir Şanlı / 63 Olay Haber

Düşünceni paylaş

Back to top button