Ramazan Ayının İlk Gününde Şanlıurfa’da Neler Oluyor?

Sokağa çıkma yasağının 2.ci günü ve Ramazan ayının ilk gününde Şanlıurfa’da neler oluyor diyerek sokağa indik incelemelerde bulunduk.

Abdulkadir Şanlı / 63 Olay Gündem Özel

 

Koronavirüs salgınından dolayı tedbir amaçlı 4 günlük sokağa çıkma yasağının 2.ci günüde ve mübarek Ramazan Ayının ilk gününde Şanlıurfa’nı ana arterlerini, sokakları, caddeleri ve kentin giriş çıkış noktalarını siz değerli takipçiler için inceledik.

 

Şanlıurfa’da ilk kez camilerde teravih namazı kılınmadı ve kentte ilk kez sahurda davullar çalmadı. Ramazan ayının ilk gününde yasağın 2.ci gününde sokaklarda kimse yok, alış veriş veya zorunlu çalışanlar dışında cadde ve sokalar da kimsenin olmadığını gözlemledik.

 

Şanlıurfa emniyet ekipleri, şehir merkezinde, giriş çıkışlarda ve cadde cadde devriyeler ile kentin güvenliğini ve vatandaşın sağlığı için görevi başında, diğer taraftan ise İl jandarmanın kırsaldaki güvenlik çalışmaları da devam etmekte. Salgının ilk gününden itibaren vatandaşın sağlığı için kendi canını hiçe sayan sağlık ekiplerimizde her zaman her yerde vatandaşın imdadına yetişerek şifa vermeye devam ediyor.

 

 

Ramazanın İlk Gününde…

 

Şanlıurfa’da sahur ve iftarların vazgeçilmezi ciğer kebabı Haşimiye’de yenilmedi. İftarlarımızda şifa olarak bulundurduğumuz meyan balı şurubu ramazanın ilk gününde sofralarda olmayacak. Dün kılınması gereken ilk teravih namazı camilerde kılınmadı. Davulcular ilk kez sahurda davul çalarak mani okuyarak vatandaşı uyandırmadı. İftar sofraları ilk kez kaldırıldı. 2020 yılına girdiğimiz günden itibaren felaketler art arda gelmekte.

 

Belediyeler Görev Başında…

 

Şanlıurfa’nın nabzını ölçerek son durumları değerlendirdik. Bunun yanı sıra belediyelerimizin temizlik ekiplerinin temizlik yaptığı boş kalan sokak ve caddelerde de ilaçlama ve hijyene yönelik çalışmalar gerçekleştirdiğini gözlemleyerek zabıta ekiplerinin de iş yerlerine yönelik denetleme çalışmalarını da yakından takip ettik.

 

Maske Arayışı Devam Etmekte…

 

Eczanelerden her vatandaşa ücretsiz maske dağıtımı yapılıp yapılmadığını 63 Olay Haber olarak yerinde inceledik. Balıklıgöl Devlet Hastanesinin çevresindeki eczanelere giderek maske talebinde bulunduk. Yaptığımız maske taleplerinin sonucunda maskesiz eli boş kaldık. Açık olan eczacıların maskelerin kalmadığını söyleyerek maske dağıtımını yapamadıklarını ifade ettiler.

 

 Düşünceni paylaş

Back to top button